#Wielkomiejski styl

Data wpisu: 05-09-20

Ciężko jednoznacznie wskazać czym charakteryzuje się wielkomiejski styl, ponieważ w miastach mieszka wielu indywidualistów. Można natomiast znaleźć kilka cech łączących nowoczesne, miejskie mieszkania.

Przede wszystkim, to na czym zależy wszystkim właścicielom mieszkań to komfort ich użytkowania oraz wyrażenie swojej własnej osobowości poprzez unikatowy wystrój. Właśnie w osiągnięciu tych rzeczy pomoże nam projektant. Niezależnie od tego, jakiej wielkości mieszkanie chcemy urządzić, możemy mieć pewność, że architekt wnętrz wybierze dla nas najlepsze rozwiązania.

Wracając do tego, co łączy mieszkania w wielkim mieście, to bezsprzecznie jest to prostota. Mieszkania urządzone są w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Mieszkańcy miast od kilku lat stawiają przede wszystkim na stonowane kolory, jak już wspominaliśmy styl loftowy i skandynawski, to style, które najczęściej możemy zaobserwować, odwiedzając mieszkania naszych znajomych.

Czym charakteryzują się wymienione style?

Styl skandynawski – bazuje przede wszystkim na naturalnych kolorach i materiałach. Bardzo często spotykane połączenie kolorystyczne to szarość, biel i czerń. Dodatkowym elementem mieszkań w tym stylu jest drewno.

Styl loftowy – jest to styl, który również bazuje na szarościach, tutaj jednak głównym dodatkiem jest cegła, beton, czy też kamień. Styl loftowy charakteryzuje się surowością, poza szarościami dominują w nim  rdzawe i grafitowe barwy.