#5 kroków do dobrego projektu

Data wpisu: 27-07-16

 

  • Punktem wyjścia do każdego wykonanego przez nas projektu jest opinia Klienta. Wizje oraz oczekiwania staramy się poznać na bezpośredniej rozmowie, podczas której wspólnie wypełniamy szczegółową ankietę dotyczącą sposobu wykorzystania pomieszczeń, ulubionego stylu, preferowanych kolorów. Nie sposób pominąć na tym etapie także rozmów o życiu codziennym użytkownika projektowanych wnętrz; nawykach, przyzwyczajeniach i sposobie spędzania wolnego czasu. To wszystko składa się na spójny obraz woli Klienta i stanowi niezastąpione źródło informacji dla architekta zaangażowanego w tworzenie projektu.

 

  • Przed rozpoczęciem prac projektowych przystępujemy do inwentaryzacji pomieszczeń, które Klient chciałby zaaranżować. Podczas inwentaryzacji pomieszczeń wykonujemy zdjęcia oraz pomiary, na podstawie których powstaje plan funkcjonalny wraz z rozmieszczeniem sprzętów i mebli dostosowany do potrzeb użytkowników danych pomieszczeń. Plan funkcjonalny stanowi bazę do tworzenia elewacji ścian, rzutów sufitów oraz posadzek z kolorystyką, materiałami oraz w doborze mebli , oświetlenia czy tkanin. Na tym etapie możemy dokonywać wszelkich zmian.

 

  • Tworzymy fotorealistyczne wizualizacje, aby Klient mógł zobaczyć propozycje aranżacji projektowanego wnętrza jeszcze przed jego wykonaniem.

 

  • Po zatwierdzeniu koncepcji przez Klienta z pełnym zapałem przystępujemy do realizacji połączonej z kompleksowym nadzorem autorskim nad realizowanym projektem

 

  • Każdy projekt dostosowany jest do indywidualnych wymagań Klienta, dlatego w trakcie prac pozostajemy w ciągłym kontakcie telefonicznym i mailowym.